Gaza: Nasser ziekenhuis opnieuw geraakt door luchtaanval

Om 2:45 uur op 13 mei trof een Israëlische luchtaanval een van de gebouwen van het Nasser-medisch complex. Volgens het ministerie van Volksgezondheid kwamen twee mensen om en raakten twaalf gewond. AZG behandelt twee van de gewonden. Dit is de tweede aanval op hetzelfde gebouw in 7 weken. Het aanvallen van medische faciliteiten moet stoppen.

Na de eerste aanval 7 weken geleden moest Artsen Zonder Grenzen de brandwondenafdeling verhuizen naar een nabijgelegen gebouw, waar we ernstige brandwonden en traumaletsels behandelen en twee operatiekamers runnen. Na de aanval van vandaag zijn de poliklinische consulten opgeschort en is het aantal Artsen Zonder Grenzen-medewerkers in de faciliteit verminderd.

"Deze aanval op een medisch complex zo dicht bij onze medische activiteiten is gruwelijk. De aanhoudende belegering eist al zijn tol onder gezondheidswerkers die met weinig tot geen voorraden worstelen om patiënten te behandelen." Claire Manera, noodcoördinator.

Dergelijke aanvallen op medische faciliteiten brengen onze patiënten en medewerkers in gevaar. Het is een flagrante schending van het recht, die we de afgelopen 19 maanden keer op keer hebben gezien bij ziekenhuizen, klinieken en medische apparatuur, zonder dat daar ooit verantwoording voor is afgelegd.

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over MSF/AZG

Artsen Zonder Grenzen is een medisch-humanitaire noodhulporganisatie, met projecten in meer dan 70 landen wereldwijd.